نشست فوق العاده هیئت مدیره ستاد دیه استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان مرکزی، همزمان با ایام الله دهه فجر و با هدف آزادسازی تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد نشست فوق العاده این ستاد در محل دادگستری استان برگزار شد. در ابتدای این جلسه اسماعیل جمیاری مدیر عامل ستاد دیه استان مرکزی با تبریک ایام الله فجر تعداد زندانیان جرائم غیر عمد استان را ۱۹۰ نفر اعلام نمود و اظهار داشت برای آزادی این تعداد به ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز می باشد، ایشان بیشترین درصد فراوانی جمعیت موجود ایندسته از زندانیان را با آمار ۱۱۶ نفر مربوط به محکومیتهای مالی اعلام و اظهار امیدواری کرد که در ماههای منتهی به پایان سال و با مساعدت خیرین و نیکوکاران استان شاهد آزادی بخشی از این زندانیان باشیم .

در ادامه حجه الاسلام والمسلمین عبداللهی رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت مدیره ستاد دیه استان مرکزی با گرامیداشت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ستاد دیه و دهها و صدها موسسه و نهاد خیریه و مردمی را از برکات نظام اسلامی دانسته که در راستای توجه و کمک رسانی به قشر نیازمند جامعه پا به پای مسئولین خدمات گسترده ای را به انجام رسانیده که لازم است تا مجموعه عملکرد و فعالیتهای انجام گرفته به سمع و نظر عموم هموطنان برسد. رئیس شورای قضایی استان مرکزی از پیگیریهای مستمر مدیر عامل ستاد دیه استان و همکاران ایشان در معرفی این ستاد و جذب مشارکتهای مردمی و نیز ارتباط و تعامل با دیگر دستگاههای مرتبط قدردانی نمود.

خشایار جمشیدی مدیر کل زندانها و نائب رئیس ستاد دیه استان مرکزی هم با ابراز خرسندی از خدمات انجام گرفته در ماههای اخیر، خواستار برگزاری جشن آزادی زندانیان واجدالشرایط در روزهای باقیمانده از دهه فجر شد و استان مرکزی را دارای ظرفیت بالایی در زمینه های تعاون و همکاری دانست و یادآور شد که وجود کارخانجات و صنایع و شرکتها در استان مرکزی فرصت مناسبی جهت ارتباط گیری مسئولین ستاد دیه با مدیران این شرکتها جهت جذب کمکهای آنان است.

در پایان تعداد ۴۰ پرونده در جلسه مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت که مقرر شد تا با قید فوریت و تامین منابع، واجدین شرایط قبل از پایان دهه فجر از زندان آزاد شوند.

همچنین اعضای هیئت مدیره پس از اتمام جلسه بهمراه مسئولین قضایی دادگستری و سازمانهای وابسته برای تجدید بیعت با آرمانهای والای امام(ره) با حضور در گلزار شهدا و قرائت فاتحه به غبارروبی و عطرفشانی قبور مطهر شهیدان پرداختند.

اخبار مرتبط