نشست مدیر عامل ستاد دیه استان با زندانیان جرائم غیر عمد اراک

نشست مدیر عامل ستاد دیه استان با زندانیان جرائم غیر عمد اراک

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان مرکزی، اسماعیل جمیاری مدیر عامل ستاد دیه استان مرکزی به منظور رسیدگی به وضعیت زندانیان جرائم غیر عمد زندان اراک از این زندان بازدید و ضمن دیدار چهره به چهره با آنان در خصوص چگونگی ارائه تسهیلات و انجام مشاوره و راهنمائیهای لازم با آنان به بحث و گفتگو پرداخت.

در این بازدید که در محل اسکان زندانیان انجام گرفت، امیری کارشناس ستاد دیه و بغدادی مددکار زندان اراک نسبت به اخذ و بررسی تقاضای مددجویان اقدامات لازم را انجام دادند. همچنین در حاشیه این بازدید مدیر عامل ستاد دیه استان مرکزی تعداد زندانیان جرائم غیر عمد زندانهای استان را ۱۷۸ نفر برشمرد و بیان داشت که از این تعداد ۳ نفر را بانوان و مابقی را آقایان تشکیل داده که بیشترین آمار این دسته از زندانیان مربوط به صدور چک بلامحل غیرکلاهبرداری به تعداد ۱۰۵ نفر و بعد هم مهریه به تعداد ۴۰ نفر می باشد. ایشان در ادامه اظهار امیدواری کرد که با کمک خیرین هم استانی و حمایت مادی و معنوی ستاد دیه کشور و در روزهای پایانی سال شاهد آزادی بخشی از این زندانیان باشیم .

مدیر عامل ستاد دیه استان مرکزی در پایان اظهار داشت که خوشبختانه با استفاده از منابع استانی و کشوری ستاد دیه، همکاری و همراهی بانکهای عامل، کمک و مساعدت خیرین، شکات و طلبکاران، پرداختی صندوق خسارتهای بدنی و شرکت های بیمه و نیز پشتیبانی کمیته امداد حضرت امام(ره) و بنیاد تعاون زندانیان استان از ابتدای سال تا کنون تعداد ۱۸۳ نفر زندانی جرائم غیر عمد از زندانهای استان مرکزی آزاد و به خانه و خانواده برگشته اند.

اخبار مرتبط