۱۷۸ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان مرکزی

۱۷۸ زندانی جرائم غیر عمد در زندانهای استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان مرکزی، اسماعیل جمیاری مدیر عامل ستاد دیه استان مرکزی با حجه الاسلام والمسلمین عبداللهی رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت مدیره ستاد دیه استان مرکزی دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار مدیر عامل ستاد دیه استان مرکزی با ابراز خرسندی از همراهی و همکاری مسئولین قضایی استان و شهرستانهای تابعه با ارائه گزارشی از عملکرد این ستاد از ابتدای سالجاری تا کنون وضعیت آماری زندانیان جرائم غیر عمد در زندانها را ارائه نمود. جمیاری تعداد زندانیان جرائم غیر عمد زندانهای استان مرکزی را در حال حاضر ۱۷۸ نفر برشمرد و گفت از این تعداد ۳ نفر را خانمها و ۱۷۵ نفر دیگر را آقایان تشکیل می دهند، وی بیشترین فراوانی ایندسته از زندانیان را صدور چک بلامحل غیر کلاهبرداری به تعداد ۱۰۵ نفر و پس از آن مهریه به تعداد ۴۰ نفر اعلام و مابقی را تصادف، نفقه و حوادث کارگاهی ذکر کرد.

در ادامه حجه الاسلام والمسلمین عبداللهی رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت مدیره ستاد دیه استان مرکزی با قدردانی از پیگیری خوب و فعالیتهای انجام گرفته ستاد دیه استان از ابتدای سال تا کنون بر ارتباط مستمر مدیر عامل با خیرین و نیکوکاران و استفاده از ظرفیت کارخانجات و شرکتهای تولیدی  تاکید و اظهار امیدواری کرد تا در روزهای پایانی سال شاهد آزادی بخشی از زندانیان واجدالشرایط باشیم . ایشان بر عدم معرفی محکومین تصادف به زندانها تاکید و اظهار داشت در تصادفات رانندگی نباید جز افرادی که محکومیت کیفری دارند به زندان ها معرفی شوند، چرا که شرکتهای بیمه و صندوق خسارتهای بدنی برابر قانون موظف و مکلف به پرداخت دیه صدمه دیدگان و اولیاء دم در  تصادفات رانندگی می باشند. رئیس کل دادگستری استان و رئیس هیئت مدیره ستاد دیه استان مرکزی با انتقاد از آمار نسبتا بالای جرائم چک بلامحل توجه بیشتر مردم، فرهنگ سازی و آموزش و اطلاع رسانی عمومی در جهت عدم صدور چک بدون اعتبار را خواستار شد.

اخبار مرتبط