در دو هفته پایانی سال هر روز یک زندانی جرائم غیر عمد از زندان آزاد شد.

در دو هفته پایانی سال هر روز یک زندانی جرائم غیر عمد از زندان آزاد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه، مدیر عامل و کارکنان ستاد دیه استان مرکزی با مدیر کل زندانهای این استان دیدار نمودند.

در این دیدار که در روزهای آغازین سال نو انجام گرفت، اسماعیل جمیاری مدیر عامل ستاد دیه استان مرکزی با تبریک سال نو و قدردانی از همراهی و همکاری بی دریغ مدیر کل زندانهای استان و روسای زندانها گزارشی از عملکرد ستاد دیه استان در سال ۹۴ را ارائه نمود. ایشان با اشاره به کمک ۴ میلیارد ریالی خیرین استان در سه ماهه چهارم سال گذشته، استان مرکزی را دارای ظرفیتهای بالایی در زمینه خیرین و نیکوکاران دانسته و اظهار امیدواری کرد تا در سال جدید و با اطلاع رسانی، معرفی و بیان اهداف ستاد دیه، جلب مشارکتهای مردمی بیشتر شود . جمیاری همچنین تعداد زندانیان آزاد شده سال ۹۴ را ۲۱۰ نفر اعلام نمود و گفت در روزهای پایانی سال و برای اینکه زندانیان لحظه تحویل سال را در کنار خانواده ها باشند، ستاد دیه استان بصورت تمام وقت پیگیریهای مربوطه را انجام می داد که خوشبختانه در دو هفته آخر سال هر روز یک نفر و جمعا ۱۵ نفر از زندانیان زندانهای استان از زندان آزاد شدند.

در ادامه جمشیدی مدیر کل زندانهای استان مرکزی با ابراز رضایت از عملکرد خوب ستاد دیه در سال ۹۴ مجموعه اقدامات انجام گرفته توسط مدیر عامل و دیگر همکاران ایشان را قابل تحسین دانسته و ستاد دیه را از جمله واحدهای اثرگذار در کاهش جمعیت کیفری زندانیان برشمرد.

نائب رئیس هیئت مدیره ستاد دیه استان مرکزی وجود کارخانجات و صنایع سبک و سنگین و نیز مجموعه خیرین استانی را فرصت خوبی برای جذب هر چه بیشتر کمکها بمنظور آزادی زندانیان جرائم غیر عمد دانست و افزود، ارتباط گیری با مسئولین اینگونه واحدها و تشریح ماموریت ستاد دیه و همچنین بیان آسیب های ناشی از حبس، انگیزه و رغبت آنان را در کمک و مشارکت افزایش می دهد. جمشیدی تقویت بیش از پیش کمیته های صلح و سازش برای اخذ رضایت کامل و یا تخفیف از شکات را از دیگر توقعات خود برشمرد و گفت، تخفیف ۵۰ درصدی اخذ شده از طلبکاران سال گذشته ستاد دیه استان که حدودا ۷۰ میلیارد ریال بوده از جمله اقدامات مثبت و ارزشمندی است که ضمن حفظ منابع ستاد و تسریع در روند آزادی، بار سنگین ناشی از بدهکاری زندانیان را تا حدودی کاهش داده و ادای دین را برای آنان سهل تر می کند. مدیر کل زندانهای استان و نائب رئیس هیئت مدیره در پایان بر انجام دقیق تحقیقات متقاضیان کمک و نظارت بر محققین و نیز استفاده از مددکاران مورد وثوق بمنظور جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی تاکید نمود.