دیدار مدیرعامل ستاد دیه استان مرکزی با مسئولین شهرستان تفرش

دیدار مدیرعامل ستاد دیه استان مرکزی با مسئولین شهرستان تفرش

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه ، اسماعیل جمیاری مدیر عامل ستاد دیه استان مرکزی به همراه رضا مومنی رئیس زندان تفرش و با هدف معرفی بیشتر ستاد دیه به مسئولین شهرستانی و استفاده از ظرفیت آنان در جلب مشارکتهای عمومی با حجه الاسلام والمسلمین مومنی امام جمعه، رحمانی رئیس دادگستری و سرهنگ یوسفوند فرمانده انتظامی شهرستان تفرش دیدار و گفتگو نمود. جمیاری در این دیدارها علاوه بر اعلام وضعیت زندانیان جرائم غیر عمد زندانهای استان و میزان بدهی آنان و نیز ارائه گزارشی از عملکرد ستاد در سال ۹۴ خواستار همکاری و همراهی مسئولین شهرستان در معرفی و هدایت خیرین به ستاد و تشویق و ترغیب آنان برای کمک به آزادی محکومین بدهکار و نیازمند شد.

حجه الاسلام و المسلمین مومنی امام جمعه شهرستان تفرش با قدردانی از مجموعه فعالیتهای ستاد دیه استان، ماموریت این نهاد مقدس و مردمی را بسیار ارزشمند و ضروری دانسته و کمک به رها سازی زندانیان بدهکاری که بعلت ناتوانی و فقر توان پرداخت دین را نداشته را تکلیف همگانی خصوصا افراد خیراندیش و نیکوکار دانسته و برای تحقق این مهم قول مساعد داد.

همچنین علی رحمانی رئیس دادگستری شهرستان تفرش با مثبت ارزیابی کردن اقدامات ستاد دیه در آزادی زندانیان بدهکار اظهار داشت: دستگاه قضایی در بسیاری از موارد و با ارجاع پرونده زندانیان جرائم غیر عمد به شوراهای حل اختلاف از معرفی این افراد به زندان جلوگیری و در مصالحه و سازش بین آنان سعی و تلاش می کند ولی در برخی موارد ناگزیر از معرفی به زندان می شود که در اینصورت هم توصیه شده تا از سوی همکاران قضایی برای پیگیری و تامین بدهی به اینگونه افراد مرخصی داده شود. ایشان در پایان آمادگی خود و دیگر همکاران را در  همراهی و همکاری با ستاد دیه اعلام نمود.

اخبار مرتبط