نشست مسئولین زندانهای استان مرکزی با مدیر کل صدا و سیمای استان

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی در راستای توسعه و تقویت بخشهای اثر گذار جامعه با هدف کمک به اولویتها و برنامه های اصلاحی و تربیتی زندانها و استفاده از ظرفیتهای موجود رسانه ملی در این مسیر نشست مشترک معاون و مسئولین زندانهای استان با مدیر کل و معاونین سازمان صدا و سیمای استان شبکه آفتاب برگزار شد .

۲۰۱۶۰۵۲۹_۱۰۲۰۲۲
در این نشست معاون سلامت و اصلاح و تربیت اداره کل زندانها ضمن تشریح وضعیت موجود زندانهای استان از نظر ساختار های خدماتی و اجرایی به بیان علل وقوع برخی جرایم با نگرش اجتماعی پرداخت .
باهنر با اشاره به اینکه علت وقوع بسیاری از جرایم و همچنین وقوع مجدد جرم بیکاری و فقر اقتصادی افراد میباشد گفت : رسانه ملی میتواند نقش ارزنده ای در فرهنگ سازی و آگاه سازی افکار عمومی جامعه در جهت جذب افراد اصلاح شده و یا آزاد شده از زندان به منظور بازگشت سلامت آنها به کار ، فعالیت و زندگی سالم اجتماعی ایفا نماید .
در ادامه مدیر عامل ستاد دیه استان مرکزی ضمن ارائه گزارش آماری از عملکرد این ستاد ، وضعیت موجودی زندانیان این بخش و لزوم همکاری و همراهی مسئولین اجرایی استان در جهت کمک به آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد را تشریح نمود .
مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان اراک نیز گزارشی از وضعیت خانواده های زندانیان وآسیبهای وارد شده به آنها با توجه به شرایط خاص اجتماعی آنها ارائه نمود .
در ادامه مدیر کل صدا و سیمای استان مرکزی با تشریح بخشی از آسیبهای اجتماعی موجود و ضرورت توجه دستگاههای مرتبط با حوزه های اموزش و فرهنگ در جامعه بحث پیشگیری از وقوع جرم را از جمله برنامه های اولویت دار رسانه ای ملی عنوان نمود .
قربانی جم در ادامه افزود : ظرفیت صدا و سیما بیشتر از وضعیت فعلی است که برای توسعه این بخش می بایست دستگاه قضایی استان و سازمان های مرتبط و خصوصا ستاد دیه زمینه و فضای همکاریها را فراهم نموده و با طرح موضوعات مختلف حقوقی و اجتماعی، معرفی کارشناسان مرتبط، مشارکت در ساخت برنامه های مستند اعم از فیلم و مصاحبه، انعکاس اخبار، در اطلاع رسانی عمومی و آموزش آحاد جامعه همراهی در این حوزه داشته باشند..
وی در پایان ضمن اعلام آمادگی خود و همکاران شبکه استانی آفتاب استان مرکزی بعنوان همیار و همراه در جهت پیشبرد ماموریتهای اداره کل زندانها و مجموعه های همتراز با خدمات آن در استان، ضمن اعلام این مطلب که ظرفیت ویژه برنامه افطار در ماه مبارک رمضان به بحث کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد اختصاص یافته است اظهار امیدواری کرد که در ایام ماه مبارک و با ساخت و پخش برنامه های مورد نظر اداره کل زندانها و مشارکت بیشتر خیرین و نیکوکاران استان شاهد آزادی بخشی از محکومین جرائم غیر عمد از زندان باشیم.

اخبار مرتبط