وثائق بانکی خارج از توان محکومین بدهکار

به گزارش روابط عمومی، اسماعیل جمیاری مدیر عامل ستاد دیه استان مرکزی گفت، زندانیان جرائم غیر عمد متقاضی وام توان تامین وثائق بانکی را ندارند.

ایشان با اعلام این خبر افزود، در سال ۹۴ اعضای هیئت مدیره ستاد دیه استان مرکزی جلسه مشترکی را با مدیران عامل بانکهای استان داشته و با توجه به مشکلات فراروی زندانیان جرائم غیر عمد واجد الشرایط استفاده از تسهیلات بانکی از مسئولان بانکها خواسته شد تا با در نظر گرفتن وضعیت خاص محکومین بدهکار شرایط آسان تری را برای این قشر فراهم نمایند.

مدیر عامل ستاد دیه استان مرکزی با اشاره به معرفی ۷۳ نفر محکوم بدهکار واجدالشرایط استفاده از وام به بانکهای عامل در سال ۹۴ گفت، تنها ۲۹ نفر از معرفی شدگان موفق به دریافت تسهیلات شده اند که این حاکی از عدم توانایی در سپردن ضمانت و بعضا سخت گیری بانکها در ارائه خدمات می باشد. جمیاری، طولانی بودن پروسه پرداخت، کسر کارمزد از وام و یا کسر آن در قسط اول و نیز عدم تنفس در بازپرداخت اقساط را از دیگر مشکلات فی مابین دانست و اظهار امیدواری کرد تا با عنایت به آئین نامه مصوب هیئت وزیران مبنی بر اعطاء وام پس از معرفی مددجویان و تکمیل پرونده در سه روز کاری، تقسیم کارمزد به تعداد اقساط و شروع باز پرداخت اقساط پس از پنج ماه از آزادی مددجو همکاری و همراهی بیشتری را در آزادسازی این دسته از زندانیان داشته باشند.

اخبار مرتبط