۲۰۲ زندانی غیرعمد استان مرکزی منتظر کمک خیرین

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان مرکزی، همزمان با دومین روز از ماه مبارک رمضان نشست ستاد دیه با ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین قاسم عبداللهی، رئیس کل دادگستری استان مرکزی و با حضور خشایار جمشیدی، مدیرکل زندان‌های استان مرکزی، محمدمهدی ناصری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره)، اسماعیل جمیاری، مدیرعامل ستاد دیه استان و دیگر اعضای این ستاد برگزار شد.

اسماعیل جمیاری، مدیرعامل ستاد دیه استان مرکزی در این نشست به تشریح عملکرد این ستاد و وضعیت مجرمان با جرائم غیرعمد پرداخت و اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان ستاد دیه برنامه‌های خود را در محوریت‌های مختلف جهت آزادی زندانیان با جرائم غیر عمد برگزار می‌کند.

وی از برگزاری برنامه«قبول باشه» با همکاری صدا و سیمای استان مرکزی ویژه ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: ۳۰ برنامه تحت عنوان یاد شده قبل از اذان مغرب به افق اراک با حضور خیرین، شُکات، مسئولان و زندانیان آزاد شده با شرط رضایت به صورت زنده از صدا و سیمای استانی پخش می‌شود.

جمیاری هدف از تدوین برنامه«قبول باشه» را آشنایی عموم مردم با فعالیت‌های ستاد دیه کمک به مددجویان و حمایت از زندانیان با جرائم غیرعمد عنوان کرد و افزود: جلب مشارکت‌های مردمی، آگاهی افراد حقیقی و حقوقی از این مهم، آگاهی بخشی به خیرین و شناخت آنان با زوایای کاری ستاد دیه، اطلاع‌رسانی به مردم در خصوص اتفاقات پیش‌آمده و جلوگیری از وقوع جرم از دیگر محورهای برگزاری این برنامه است.

وی بااشاره به اینکه اگر در حوزه پیشگری از وقوع جرم فعالیت لازم صورت بگیرد کمتر شاهد گلریزان جهت آزادی زندانیان با جرائم غیر عمد خواهیم بود، گفت: با توجه به اینکه برنامه قبول باشه شامگاه روز گذشته برای اولین بار پخش شد برخی از خیرین اعلام آمادگی جهت آزادی زندانیان کردند.

این مقام مسئول بابیان اینکه موج حمایتی قابل توجهی با برگزاری برنامه«قبول باشه» ایجاد خواهد شد، اظهار داشت: این برنامه بنا به نظر برخی از افراد ۳۰ جشن گلریزان است که هر روز فراخوان عمومی آن اعلام می شود.

وی یکی دیگر از برنامه های در دستور کار ستاد دیه را استفاده از ظرفیت سایر دستگاه‌ها بیان کرد و گفت: ما طی نشست با دستگاه‌ها عملکرد ستاد دیه را برای آنان تشریح می‌کنیم و از آنان می‌خواهیم ما را در آزادی زندانیان با جرائم غیر عمد یاری رسانند.

جمیاری صحبت و هم‌اندیشی با دستگاه قضایی ساوه و محلات را از دیگر برنامه‌های ستاد خواند و تصریح کرد: بناداریم امسال جشن گلریزان که همیشه در نیمه دوم ماه مبارک رمضان با حضور خیرین در اراک برگزار می شود را در این دو شهرستان به دور از تعصبات قومی و قبیله‌ای داشته باشیم.

وی اضافه کرد: اراک ظرفیت قابل توجهی در حوزه صنایع و کارخانجات دارد، امیدواریم با استفاده از این ظرفیت بتوانیم گامی محکم در جهت آزادی زندانیان جامعه هدف برداریم.

جمیاری بااشاره به اینکه در حال حاضر در استان مرکزی ۲۰۲ زندانی با جرائم غیرعمد دوران محکومیت خود را طی می‌کنند، اظهار کرد: از این تعداد ۳ نفر خانم و ۱۹۹ نفر آقا به مبلغ ۱۱میلیارد و هفتصد میلیون تومان هستند.

مدیرعامل ستاد دیه استان مرکزی در بخش پایانی سخنان خود گفت: امیدست با صحبت کردن با شکات بتوانیم نیمی از مبلغ عنوان شده را رضایت بگیریم و با کمک مردم خیر و نوع دوست استان مرکزی به خانواده‌هایی که به دلایل غیرعمد در زندان گذران عمر می‌کنند کمک کنیم.

اخبار مرتبط