۷۵۸۰ زندانی جرایم غیر عمد در کشور منتظر کمک

مهربان معاون اداری مالی ستاد دیه کشور در آیین گلریزان آزادی زندانیان غیر عمد در اراک با اشاره به اینکه ۷۵۸۰ زندانی جرایم غیر عمد در سراسر کشور در سال جاری برای حضور در بین خانوادهایشان نیازمند کمک مردم هستند .

جشن‌های گلریزان ستاد دیه با استقبال ویژه‌ای از سوی نیکوکاران مواجه می‌شود، گفت: سال گذشته در ۲۲۵ نقطه کشور میزبان جشن گلریزانی بودیم که زمینه رهایی بسیاری از مددجویان واجد شرایط را فراهم کرد.
معاون اداری مالی ستاد دیه کشور با اعلام آمار هفت هزار و ۵۸۸ نفری مددجویان جرایم غیرعمد در کشور تصریح کرد: سال گذشته با برپایی جشن‌های گلریزان ویژه ماه رمضان و دریافت کمک‌های پربرکت مقام معظم رهبری، رؤسای سه قوه، نمایندگان مجلس و مردم شریف و نیکوکار ایران اسلامی به طور تقریبی زمینه آزادی ۱۴ درصدی محکومان نیازمند فراهم شد که امید است این روند در سال جاری بیشتر شود.
مهربان با اشاره به عملکرد سال گذشته این مجموعه حمایتی در برگزاری آئین‌های گلریزان آزادی اظهار کرد: سال ۹۴ ستادهای دیه شعب استانی با برپایی ۲۶۳ جشن گلریزان با اولویت بخشی به سرپرستان خانواده و زندانیان زن کشور، موجبات رهایی هزار و ۸۰ زندانی نیازمند را در رمضان سال ۹۴ فراهم کردند.
وی از راه اندازی سامانه #۷۷۷۷*۷۸۰* به عنوان سهل‌ترین سامانه دریافت وجوهات مردمی از طریق تلفن همراه یاد کرد و افزود: تاکنون بیش از ۳۵ هزار نیکوکار از سراسر کشور در کمترین زمان و بدون هزینه از طریق این سامانه مبالغ خود را از یک هزار تا چند میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد واریز کرده‌اند ضمن اینکه ستادهای دیه شعب استانی طی شش سال گذشته، با برگزاری بیش از هزار و ۵۲۰ جشن گلریزان در سطح کشور موجبات آزادی نزدیک به ۴۹ هزار نفر از زندانیان نیازمند و آبرومند کشور را فراهم کرده‌اند.

اخبار مرتبط