آزادی ۱۲۱ زندانی جرایم غیر عمد زندانهای استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه، از ابتدای سالجاری تا کنون تعداد ۱۲۱ نفر از محکومین جرائم غیر عمد زندانهای استان مرکزی از زندان آزاد و به کانون گرم خانواده و جامعه برگشته اند.


اسماعیل جمیاری مدیر نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی با اعلام این خبر افزود، با کمک خیرین نیک اندیش و استفاده از سایر منابع ستاد این تعداد که ۱۱۹ نفر آنان مرد و ۲ نفر زن بوده اند، آزاد شده اند.
وی میزان کل بدهی این افراد را ۸۶ میلیارد ریال اعلام و یادآور شد که با تلاش و پیگیری خوب مددکاران و کمیته های صلح و سازش مستقر در ستاد دیه و زندانهای تابعه و با دعوت از شکات مبلغ ۳۷ میلیارد ریال تخفیف و رضایت اخذ و مابقی بدهی بمبلغ ۴۹ میلیارد از طریق خیرین، منابع استانی و کشوری ستاد دیه، صندوق تامین خسارتهای بدنی، شرکت های بیمه و تسهیلات اعطایی بانکهای عامل تامین و پرداخت شده است.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی با قدردانی از همراهی و همکاری خوب مردم نوع دوست و خیراندیش استان خواستار مشارکت بیشتر آنان در جهت فراهم نمودن زمینه آزادی محکومین بدهکار و نیازمند شد. گفتنی است از این تعداد زندانی آزاد شده ۶۶ نفر محکوم مالی، ۳۳ نفر مهریه، ۱۴ نفر دیه مربوط به حوادث رانندگی و کارگاهی و ۸ نفر بدهی ناشی از نفقه بوده است.

اخبار مرتبط