۲۱۲ زندانی جرائم غیر عمد در استان چشم انتظار آزادی

اسماعیل جمیاری معاون اداری و مالی زندانهای استان مرکزی در نشست هیئت امنای ستاد دیه این استان، تعداد محکومان جرائم غیر عمد استان را ۲۱۲ نفر اعلام نمود و در این باره گفت، بیشترین محکومیت مربوط به بدهکاران مالی با ۱۳۸ نفر و پس از آن مهریه ۴۸ با نفر و سپس حوادث رانندگی و کارگاهی با ۱۳ نفر و نهایتا نفقه با ۷ نفر می باشد.

ایشان نسبت محکومین جرائم غیر عمد استان را به کل زندانیان ۴/۷۶ درصد بیان کرد و افزود، در راستای اجرایی نمودن دستورالعمل ساماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری می بایست تا از ظرفیتهای ستاد دیه و نیز جذب و جلب مشارکتهای عمومی با هدف آزادسازی محکومین بدهکار غیر بزهکار استفاده نمود.

در ادامه حجه الاسلام والمسلمین عبدالهی رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان مرکزی گفت: توجه ویژه به محکومین جرائم غیر عمد و انجام اقدامات مناسب همچون دادن مهلتهای قانونی، اعطای مرخصی، پذیرش اعسار و نیز مساعدتهای ستاد دیه از جمله راهکارهایی است که هم در رفع مشکلات ایندسته زندانیان و هم در کاهش جمعیت زندانیان موثر و کارساز است. ایشان استان مرکزی را دارای ظرفیتهای خوبی در جهت دستگیری از نیازمندان و رفع مشکلات مادی و معنوی دانست و اظهار داشت که در این رابطه بایستی دستگاههایی همچون صدا و سیما نسبت به اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عمومی اقدام نموده تا هم فرهنگ سازی و ترویج سنت حسنه انفاق معرفی شود و هم جنبه بازدارندگی و پیشگیری از وقوع جرم تحقق یابد.

در ادامه هر یک از اعضاء به بیان دیدگاههای خود پرداخته و نهایتا احکام آقایان فیلی معاون عمرانی استانداری مرکزی، طاهری دادستان مرکز استان و قربانی جم مدیر کل صدا و سیمای استان بعنوان اعضای معتمد به آنان اعطاء شد.

اخبار مرتبط