آزادی ۳۴ نفرازمددجویان جرائم غیر عمداززندان

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان مرکزی همزمان با ایام سالگرد شهادت حضرت زهرا (س) و در آستانه فرا رسیدن سال جدید ۳۴نفر از زندانیان جرایم غیر عمد زندانهای این استان با کمک ستاد دیه کشور آزاد و به کانون گرم خانواده خود بازگشتند .

محمد حسن حسین بیگی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی ضمن اعلام این خبر گفت: مبلغ کل بدهی این افراد که محکومین جرایم غیرعمدی همچون دیه ناشی از حوادث کارگاهی ، محکومیتهای مالی و نفقه هستند مبلغ ۳ میلیارد ۲۴۳ میلیون ریال بوده که از محل مصوبه ۳۹۷ ستاد دیه کشور تأمین گردیده است . و با این مبلغ تعداد ۱۵ نفر از زندان اراک ،۸ نفر از زندان خمین ، ۶ نفر از زندان دلیجان ،۴ نفر از زندان ساوه و ۱ نفر از زندان تفرش و مجموعا ۳۴ نفر آزاد گردیدند .

حسین بیگی کمک به زندانیان جرائم غیر عمد را امری انسانی و بسیار مقدس برشمرد و افزود: با توجه به اینکه این افراد بدهکاران غیر بزهکار می باشند و زندانی شدن آنان بدون هیچ گونه انگیزه مجرمانه و بر اثر اتفاقات ، تصادفات و یا ناتوانی مالی پیش آمده است  ، آزاد سازی هر چه بیشتر این افراد از زندانها را نیازمند عزم جدی و همت خیرین و نیکوکاران استان دانست.

وی با اشاره به این که این گروه از زندانیان و خانواده آنها در معرض آسیبهای اجتماعی جبران ناپذیر ناشی از حبس می باشند ، تسریع در آزادی زندانیان بدهکار را مستلزم اطلاع رسانی گسترده در جامعه به منظور نهادینه شدن فرهنگ کمک به هم نوع و  عزم عمومی خیرین و نیکوکاران جامعه عنوان کرد .

مدیر نمایندگی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه زندانیان جرایم غیر عمد استان مرکزی در پایان اعلام نمود هم اکنون تعداد ۲۱۹ نفر از محکومین جرایم غیر عمد  دیه ، مهریه ، نفقه ، مالی و … در زندانهای استان منتظر کمکهای خیرین هستند . مردم خیر و نوعدوست استان مرکزی میتوانندبه منظور آزاد سازی این قشر از زندانیان کمکهای نقدی خود را به شماره حساب سیبای ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ نزد بانک ملی ایران و شماره حساب ۶۰۲۰۰۶ نزد بانک کشاورزی به نام ستاد دیه استان مرکزی واریز نمایند.

اخبار مرتبط