برگزاری جلسه هیئت امناء ستاد دیه استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان مرکزی چهارمین جلسه هیئت امناء ستاد دیه در محل اداره کل دادگستری این استان و به ریاست  حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی برگزار گردید .

در ابتدای این جلسه محمد حسن حسین بیگی مدیر نمایندگی ستاد دیه ضمن عرض تسلیّت و تعزیّت به مناسبت ایام شهادت بی بی دو عالم ،صدیقه طاهره حضرت فاطمه زهرا(س) در خصوص روند اجرایی مصوبه ۳۹۷ ستاد دیه کشور مربوط به مددجویان جرائم غیر عمد با سقف بدهی ۲۲۰ میلیون ریال ، عنوان نمود تاکنون تعداد ۷۲ نفر از افراد واجد الشرایط به ستاد دیه کشور معرفی شده اند که به منظور آزادی این تعداد مبلغ ۸/۵۰۶/۰۰۰/۰۰۰ ریال مورد نیاز می باشد. ایشان افزود در حال حاضر از افراد معرفی شده تعداد ۳۴ نفر بدهی آنان از سوی ستاد دیه کشور به مبلغ ۳/۲۴۲/۰۰۰/۰۰۰ ریال تامین اعتبار گردیده و روند آزادی این افراد در دست اقدام می باشد . و انشاالله طی روزهای آتی از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده شان باز می گردند .

در ادامه این جلسه تعداد ۱۲ فقره پرونده افراد واجد الشرایط با مبلغ بدهی  ۲/۷۰۷/۰۰۰/۰۰۰ ریال توسط اعضاء هیئت امناء ستاد دیه استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اعطا کمک ویژه و تسهیلات ارزان قیمت ازمحل منابع استانی و کشوری ستاد دیه ، بانکهای عامل ، صندوق تامین خسارتهای بدنی ، و سایر منابع موافقت شد.

در پایان فلاحتی مطلق مدیر کل زندانها و نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان مرکزی ضمن ابراز خرسندی از عملکرد ستاد دیه استان و همچنین تقدیر و تشکر از مددکاران و روسای زندانها که در فراهم نمودن زمینه آزادی مددجویان جرائم غیر عمد همت و تلاش نمودند افزود در حال حاضر تعداد ۲۱۹ نفر از مددجویان جرائم غیر عمد شامل دیه ناشی از تصادفات رانندگی  و حوادث کارگاهی ، محکومیت های مالی ، مهریه و نفقه در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند که به منظور آزادی این تعداد مبلغی بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان مورد نیاز می باشد . ایشان از مردم خیر و نو عدوست استان مرکزی خواست تا با واریز کمکهای نقدی خود به حساب ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ بانک ملی ایران و یا حساب ۶۰۲۰۰۶ بانک کشاورزی به نام ستاد دیه استان مرکزی زمینه آزادی این افراد را در آستانه فراررسیدن سال جدید فراهم نموده و آنان را به کانون گرم خانواده شان باز گردانند .

اخبار مرتبط