برگزاری جلسه هیئت امناء ستاد دیه استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان مرکزی اولین جلسه هیئت امناء ستاد دیه در سال ۹۶ در محل اداره کل دادگستری این استان و به ریاست حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی برگزار گردید .

در ابتدای این جلسه محمد حسن حسین بیگی مدیر نمایندگی ستاد دیه ضمن تبریک اعباد رجبیه و نیز عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز وفات ام المصائب حضرت زینب کبری (س) به ارائه گزارشی از عملکرد ستاد دیه استان در سال ۹۵ پرداخت .

وی تعداد مددجویان آزاد شده در سال ۹۵ را ۲۱۷ نفر با مبلغ بدهی بالغ بر ۱۴۱ میلیارد ریال برشمرد و افزود با تلاش مددکاران و کمیته های صلح و سازش مستقر در ستاد دیه و زندانهای تابعه با دعوت از شکات مبلغ ۵۴ میلیارد ریال تخفیف و رضایت اخذ و مابقی بدهی بمبلغ ۸۷ میلیارد ریال از طریق خیرین، منابع استانی و کشوری ستاد دیه، صندوق تامین خسارتهای بدنی، شرکت های بیمه و تسهیلات اعطایی بانکهای عامل تامین و پرداخت شده است.

حسین بیگی همچنین با توجه به در پیش رو بودن ماه مبارک رمضان و لزوم برگزاری آیین جشن گلریزان در این ایّام ، ضمن تقدیر و تشکر از صدا و سیمای استان در تهیه و پخش برنامه تلوزیونی قبول باشه با محوریت مددجویان جرائم غیر عمد در سال ۹۵ مبلغ کمک جمع آوری شده از طریق این برنامه را ۲ میلیارد ریال اعلام و خواستار ادامه این روند در سال جاری شد .

در ادامه این جلسه تعداد ۱۷ فقره پرونده افراد واجد الشرایط با مبلغ بدهی ۲/۸۷۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال توسط اعضاء هیئت امناء ستاد دیه استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اعطا کمک ویژه و تسهیلات ارزان قیمت ازمحل منابع استانی و کشوری ستاد دیه ، بانکهای عامل ، صندوق تامین خسارتهای بدنی ، و سایر منابع موافقت شد.

در پایان عبداللهی رئیس کل دادگستری و رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان ضمن ابراز خرسندی از عملکرد ستاددیه استان و همچنین تقدیر وتشکر از اقدامات صورت پذیرفته در جشن گلریزان سال ۹۵ به ارائه نکاتی در خصوص آگاه سازی مردم نسبت به قوانین و مقررات و جرائم غیر عمد با استفاده از قدرت نفوذ و تاثیر گذاری رسانه ملی در حوزه آموزش و اطلاع رسانی از طریق ساخت فیلم های مستند و برنامه های تلوزیونی و پخش از سیمای استان پرداخت .

ایشان همچنین با اعلام اینکه در حال حاضر تعداد ۲۰۹ نفر از مددجویان جرائم غیر عمد شامل دیه ناشی از تصادفات رانندگی  و حوادث کارگاهی ، محکومیت های مالی ، مهریه و نفقه با مبلغ بدهی بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان در زندانهای استان تحمل حبس می نمایند از مردم خیر و نو عدوست استان مرکزی خواست تا با واریز کمکهای نقدی خود به حساب ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ بانک ملی ایران و یا حساب ۶۰۲۰۰۶ بانک کشاورزی به نام ستاد دیه استان مرکزی زمینه آزادی این افراد را فراهم نموده و آنان را به کانون گرم خانواده شان باز گردانند .

اخبار مرتبط