آزادی ۷ زندانی جرائم غیر عمداززندانهای استان مرکزی به برکت اعیاد شعبانیه

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان مرکزی همزمان با فرارسیدن اعیاد شعبانیه بویژه ولادت با سعادت منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج)۷نفر از زندانیان جرایم غیر عمد زندانهای این استان با کمک ستاد دیه کشور و خیرین استانی آزاد و به کانون گرم خانواده خود بازگشتند .

محمد حسن حسین بیگی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی ضمن اعلام این خبر گفت: مبلغ کل بدهی این افراد که محکومین جرایم غیرعمدی همچون  محکومیتهای مالی ، نفقه و مهریه هستند مبلغ ۷۱۷ میلیون ریال بوده که از  این مبلغ ۲۲۱ میلیون ریال از شکات پرونده اخذ رضایت شده و مبلغ ۴۹۶ میلیون ریال نیز از محل منابع ستاد دیه کشور و منابع واریزی توسط خیرین استان تأمین گردیده است . که از این تعداد ۵ نفر از زندان اراک ،۱ نفر از زندان خمین و ۱ نفر از زندان ساوه  آزاد گردیدند .

حسین بیگی کمک به زندانیان جرائم غیر عمد را امری انسانی و بسیار مقدس برشمرد و افزود: با توجه به اینکه این افراد بدهکاران غیر بزهکار می باشند و زندانی شدن آنان بدون هیچ گونه انگیزه مجرمانه و بر اثر اتفاقات ، عدم آگاهی کافی به قوانین چک و ضمانت و یا ناتوانی مالی پیش آمده است  ، آزاد سازی هر چه بیشتر این افراد از زندانها را نیازمند عزم جدی و همت خیرین و نیکوکاران استان دانست.

وی با اشاره به این که این گروه از زندانیان و خانواده آنها در معرض آسیبهای اجتماعی جبران ناپذیر ناشی از حبس می باشند ، تسریع در آزادی زندانیان بدهکار را مستلزم اطلاع رسانی گسترده در جامعه به منظور نهادینه شدن فرهنگ کمک به هم نوع و  عزم عمومی خیرین و نیکوکاران جامعه عنوان کرد .

مدیر نمایندگی ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه زندانیان جرایم غیر عمد استان مرکزی در پایان اعلام نمود هم اکنون تعداد ۲۰۱ نفر از محکومین جرایم غیر عمد  دیه ، مهریه ، نفقه ، مالی و … در زندانهای استان منتظر کمکهای خیرین هستند . مردم خیر و نوعدوست استان مرکزی میتوانندبه منظور آزاد سازی این قشر از زندانیان کمکهای نقدی خود را به شماره حساب سیبای ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ نزد بانک ملی ایران و شماره حساب ۶۰۲۰۰۶ نزد بانک کشاورزی به نام ستاد دیه استان مرکزی واریز نمایند.

اخبار مرتبط