بازدید از بند جرائم غیر عمد زندان مرکزی اراک

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان مرکزی، محمد حسن حسین بیگی مدیر نمایندگی و امیری کارشناس  ستاد دیه استان مرکزی به منظور رسیدگی به وضعیت زندانیان جرائم غیر عمد زندان  مرکزی اراک از این زندان بازدید  کردند .

در این بازدید که در محل بند جرائم غیر عمد زندان مرکزی اراک انجام گرفت،حسین بیگی مدیر نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی ضمن تبیین فعالیتها و عملکرد ستاد دیه به منظور تسریع در روند آزادی مددجویان مشمول بهره مندی از تسهیلات ستاد دیه خواستار همکاری بیشتر ایشان در فراهم نمودن مدارک و مستندات لازم جهت تشکیل پرونده به منظور طرح و اتخاذ تصمیم در جلسات هیئت امناء استان گردید .

همچنین در حاشیه این بازدید مدیر نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی تعداد زندانیان جرائم غیر عمد زندانهای استان را ۲۰۱ نفر برشمرد و بیان داشت که از این تعداد ۴ نفر را بانوان و مابقی را آقایان تشکیل داده که بیشترین آمار این دسته از زندانیان مربوط به صدور چک و سایر محکومیت های مالی غیرکلاهبرداری به تعداد ۱۳۰ نفر و بعد هم  به ترتیب مهریه و نفقه به تعداد ۵۱ نفر و جرائم حوادث رانندگی و سوانح کارگاهی ۲۰ نفر می باشد. ایشان در ادامه اظهار امیدواری کرد که انشاالله با کمک خیرین هم استانی در جشن گلریزان  و در ایام ماه مبارک رمضان  شاهد آزادی بخشی از این زندانیان باشیم.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان مرکزی در ادامه اظهار داشت که خوشبختانه در سال ۹۵ تعداد ۲۱۷ نفر زندانی جرائم غیر عمد از زندانهای استان مرکزی  با مبلغ بدهی بالغ بر ۱۴۱ میلیارد ریال  آزاد شده اند که از این مبلغ ۵۴ میلیارد ریال از شکات اخذ رضایت و مبلغ ۸۷ میلیارد ریال بااستفاده از منابع استانی و کشوری ستاد دیه، همکاری و همراهی بانکهای عامل، کمک و مساعدت خیرین، پرداختی صندوق خسارتهای بدنی و شرکت های بیمه، قبولی اعسار و نیز پشتیبانی کمیته امداد حضرت امام(ره) تامین گردیده است .

در پایان امیری کارشناس ستاد دیه از نزدیک و به صورت چهره به چهره با  ۲۵ نفر اززندانیان جرائم غیر عمد گفتگو و  پس از بررسی مسایل و مشکلات ایشان  مشاوره و راهنمائیهای لازم در خصوص نحوه  مساعدت ، به هریک از آنان رابه صورت جداگانه ارائه نمود .

اخبار مرتبط