حضور معاون ستاد دیه کشور در مراسم جشن گلریزان ستاد دیه استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه استان مرکزی معاون ستاد دیه کشور در مراسم جشن گلریزان ستاد دیه این استان اظهار داشت : چندین سال از برگزاری جشن گلریزان به صورت مستمر در سطح کشور می‌گذرد و در این مدت تاکنون جشن های گلریزان متعدد برای کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد برگزار شده است.
علی مهربان در آیین جشن گلریزان ویژه زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان اراک در سالن کوه نور این شهرستان تصریح کرد: ۱۳ هزار زندانی در کشور به دلیل مشکلات مالی در زندان ها هستند و از ۲ هزار و ۴۰۰ مشمول دیه کشور، ۲۰۶ نفر بیش از پنج سال است که در زندان هستند، ۱۸۱ نفر بین سه تا پنج سال و ۵۴۸ نفر یک تا سه سال سابقه محکومیت در زندان دارند.
معاون اداری مالی ستاد دیه کشور ادامه داد: ۱۴ درصد زندانیان غیرعمد و دیه کشور زیر ۲۰۰ میلیون ریال، هشت درصد ۲۰۰ تا ۵۰۰ میلیون ریال و ۶۵ درصد یک تا ۲ میلیارد ریال بدهی دارند.
مهربان عنوان کرد: ستاد دیه کشور به دست شهید لاجوردی ایجاد شده و تاکنون ۳۰۰ جشن گلریزان در سراسر کشور برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد برگزار شده است که در این مدت ۱۰۵ هزار زندانی جرایم غیرعمد در کشور آزاد شده است.
معاون اداری مالی ستاد دیه کشور اضافه کرد: سال گذشته ۹ هزار و ۴۳۱ زندانی جرایم غیر عمد در کشور با مبلغ بدهی ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال در کشور از زندان آزاد شدند.
مهربان تصریح کرد: گام برداشتن در کار خیر نصیب هر فردی نمی شود و افرادی که در این مسیر وارد می شوند قدر خود را باید بدانند.

اخبار مرتبط