آزادی ۱۸۴ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان های استان مرکزی

مدیر نمایندگی ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد استان مرکزی از آزادی ۱۸۴ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد این استان در ۶ ماهه ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

«محمدحسن حسین بیگی» با اعلام این خبرگفت: برای آزادی این زندانیان در مجموع حدود ۱۹ میلیارد و۷۱۰ میلیون ریال از محل منابع مالی ستاد دیه استان وکشور ،پرداخت تسهیلات از طریق بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و منابع مربوط به صندوق خسارت های بدنی و بیمه تامین و پرداخت شده است.
وی درادامه افزود : مبلغ کل بدهی ۱۵۹ نفر از این مددجویان که شامل جرایم غیر عمدی دیه، مهریه ، نفقه و بدهی مالی غیر کلاهبرداری بوده است ۶۱ میلیارد و۴۰۰ میلیون ریال بوده است ضمن اینکه تعداد ۲۵ نفر از مددجویان جرایم غیر عمد استان نیز با مراجعه حضوری خیرین نیک اندیش استان و پرداخت مستقیم بدهی آنها از زندانهای استان آزاد شده اند که تعداد آزادی زندانیان جرایم غیر عمد استان در ۶ ماهه ابتدای سال جاری تاکنون در مجموع ۱۸۴ نفر میباشد .
به گفته حسین بیگی در ۶ ماهه سال جاری میزان تعهدات نقدی خیرین استان در جشنهای گلریزان مبلغ ۱۰ میلیارد و ۳۷۵ میلیون ریال بوده که تاکنون میزان واریزی این تعهدات به حساب ستاد دیه مبلغ ۹ میلیارد و ۱۱۰ میلیون ریال بوده و در حقیقت ۹۳ درصد این تعهدات محقق گردیده است ضمن اینکه میزان کل کمکهای واریزی خیرین در سال جاری با کل کمکهای سالهای ۹۳ -۹۴ – و ۹۵ برابر میباشد.
مدیر نمایندگی ستاد رسیدگی به امور دیه وکمک به زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد استان مرکزی همچنین با اعلام تعداد آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در ۶ ماهه اول سال ۹۵ گفت : در ۶ ماهه اول سال گذشته تعداد ۹۵ نفر از زندانهای استان آزاد شده اند و با توجه به آزادی ۱۸۴ نفر در ۶ ماهه ابتدای سال جاری تاکنون این رقم ۹۳ درصد رشد را نشان میدهد .
وی در پایان ضمن اعلام این خبر که در حال حاضر تعداد ۱۹۸ نفر از محکومین جرایم غیر عمد محکومیتهای تصادف و دیه،مهریه و نفقه، بدهی مالی غیر کلاهبرداری و…در زندانهای استان منتظر کمکهای خیرین هستند، از مردم خیر و نوعدوست استان مرکزی خواست به منظور آزاد سازی زندانیان این افراد کمکهای نقدی خود را به شماره حساب ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ نزد بانک ملی ایران و شماره حساب ۶۰۲۰۰۶ نزد بانک کشاورزی واریز نمایند.

اخبار مرتبط