آزادی ۱۹۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان های استان مرکزی در ۹ ماهه سال جاری

مدیر نمایندگی ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد استان مرکزی از آزادی ۱۹۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد این استان در ۹ ماهه سال جاری تاکنون خبر داد .

محد حسن حسین بیگی با اعلام این خبر گفت : برای آزادی این زندانیان در مجموع حدود ۴۹ میلیارد و ۶۶ میلیون ریال از محل منابع مالی ستاد دیه استان ، پذیرش اعسار و پرداخت وام از طریق بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و منابع مربوط به صندوق خسارت های بدنی تامین و پرداخت شده است.
وی درادامه افزود : مبلغ کل بدهی این افراد که شامل ۱۳۹ نفر مرد و ۲ نفر زن با جرایم دیه ، مهریه ، نفقه و بدهی مالی غیر کلاهبرداری بوده است ۱۱۱ میلیارد و ۴۹۱ میلیون ریال بوده که ۶۲ میلیارد و ۴۲۵ میلیون ریال از این مبلغ از محل رضایت شکات تامین شده است .
حسین بیگی همچنین گفت: با تکیمل پرونده و تامین منابع مورد نیاز تعداد ۵۹ نفر دیگر از زندانیان به مبلغ ۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بدهی مالی ، نفقه و دیه که مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال آن را شکات گذشت نموده اند این افراد در شرف آزادی قرار داشته که طی روزهای آتی پس از طی مراحل قانونی از زندان آزاد خواهند شد .
مدیر کل زندانهای استان مرکزی در پایان ضمن اعلام این خبر که در حال حاضر تعداد ۱۹۱ نفر از محکومین جرایم غیر عمد محکومیتهای دیه،مهریه و نفقه ، مالی و…در زندانهای استان منتظر کمکهای خیرین هستند .
مدیر نمایندگی ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد استان مرکزی شماره حساب های ( سیبای ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ نزد بانک ملی ایران و شماره حساب ۶۰۲۰۰۶ نزد بانک کشاورزی) را جهت واریز کمکهای نقدی مردمک نیک اندیش به منظور آزاد سازی زندانیان غیر عمد اعلام نمود .