افزایش ۲۳% آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان مرکزی نسبت به سال گذشته

افزایش ۲۳% آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان مرکزی نسبت به سال گذشته
مدیر کل زندانهای استان مرکزی با اعلام آزادی ۲۶۷ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد این استان در سال ۹۶ از افزایش ۲۳ درصدی این آمار نسبت به سال قبل از آن خبر داد.


«علی عباس فلاحتی مطلق» با اعلام این خبرگفت: در سال ۹۵ تعداد ۲۱۷ زندانی جرایم غیر عمد با کمک خیرین استان وستاد دیه از زندان آزاد شدند و با توجه به آزادی ۲۶۷ زندانی در سال ۹۶ با تلاش مجموعه ستاد دیه و حمایتهای مجموعه قضایی استان و مدیر کل و حوزه زندانهای استان این آمار افزایش ۲۳ درصدی را نشان میدهد .
وی در تکمیل این خبر افزود : پیگیری های مکرر در خصوص رسیدگی به وضعیت زندانیان جرایم غیر عمد بصورت روزانه در حال انجام بوده و در سال ۹۶ گذشت شکات نسبت به سال قبل ۱۰۲% ،تعداد بازدید از زندانها و پیگری پرونده زندانیان ۱۰۰% ، تشکیل جلسات بررسی پرونده متقاضیان استفاده از کمکهای ستاد دیه۱۷۰% ، منابع مربوط به صندوق خسارت های بدنی ۱۰۱% ، پرداختی شرکت های بیمه ۵۷% ، و مهمتر از همه میزان کمکهای خیرین استان ۷۱% افزایش را نشان میدهد.

عضو هیئت امنای نمایندگی ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد استان مرکزی در ادامه با اشاره به کاهش آمار زندانیان جرایم غیر عمد استان در سال ۹۶ گفت : با وجود همه تلاشهای صورت گرفته و کاهش آمار ها در حال حاضر تعداد ۱۸۰ نفر از این زندانیان واجد شرایط در زندانهای استان به سر میبردند و منتظر کمکهای مردم خیر و نوعدوست استان مرکزی میباشند .
وی در پایان از مردم خواست تا در آستانه ماه مبارک رمضان و شروع جشنهای گلریزان ستاد های دیه به منظور آزاد سازی زندانیان این افراد کمکهای نقدی خود را به شماره حساب ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ نزد بانک ملی ایران و شماره حساب ۶۰۲۰۰۶ نزد بانک کشاورزی واریز نمایندو زمینه حضور زندانیان جرایم غیر عمد را در کنار خانواده خود فراهم نمایند .

اخبار مرتبط