مدیر عامل ستاد دیه کشور در استان مرکزی:

مدیر عامل ستاد دیه کشور در استان مرکزی:
مدیرعامل ستاد دیه کشور در سفر دو روزه به استان مرکزی با حضور در جلسه هیئت امناء ستاد رسیدگی به امور دیه و آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد این استان به اصلاح قانون بیمه شخص ثالث اشاره نموده و روند اجرایی آن را تشریح کرد .


به گزارش روابط عمومی زندان‌های استان مرکزی سید اسدالله جولایی در این سفر با عبدالهی رئیس کل دادگستری استان و دکتر قاسمی دادستان مرکز استان دیدار کرد.
مدیرعامل ستاد دیه کشور با بیان اینکه سال گذشته با برگزاری ۳۱۳ جشن گلریزان در کشور بیش از ۱۰ هزار نفر از زندانیان جرائم غیرعمد آزاد شدند افزود: در سال جاری برای برگزاری ۳۵۰ جشن گلریزان در ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی‌ به عمل آمده که پیش بینی میگردد با برگزاری این جشن‌ها ۱۲ هزار زندانی جرائم غیر عمد در کشور از زندان آزاد و به آغوش خانواده باز گردند.
سید اسدا… جولایی با اشاره به تعامل و حمایت ارزنده مراجع قضایی در کاهش بخش قابل توجهی از جمعیت‌ زندان‌یان جرایم غیر عمد گفت: امروز درصد بالایی از زندانیان جرائم غیرعمد را بدهکاران مالی تشکیل میدهند و این افراد به خاطر عدم آشنایی با اصول بازار و تجارت گرفتار زندان شده‌اند و در این خصوص موضوع اصلاح قانون چک در مجلس شورای اسلامی در حال پیگری میباشد .
مدیرعامل ستاد دیه کشور در پایان افزود : با اصلاح و تصویب قانون بیمه شخص ثالث در حال حاضر در کل کشور تنها ۵۰۰ نفر محکوم ‌به پرداخت دیه تصادف در زندان‌ها وجود دارند .
عبدالهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی نیز در این نشست عملکرد ستاد مردمی دیه را در کاهش جمعیت کیفری و آزادی زندانیان ارزشمند و اثر بخش عنوان نمود و با توجه به ظرفیت‌های گسترده خدماتی و صنایع استان و با برنامه‌ریزی به عمل آمده توسط مدیر نمایندگی و مجموعه ستاد دیه استان جشن‌های گلریزان کمک‌های بیشتری از مردم نیکوکار استان جذب کرد.