آزادی ۲۰۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد زندان های استان مرکزی در ۵ ماهه ۹۷

آزادی ۲۰۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد زندان های استان مرکزی در ۵ ماهه ۹۷
مدیر نمایندگی ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد استان مرکزی از رهایی ۲۰۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد این استان در ۶ ماهه ابتدای سال جاری سال جاری تاکنون خبر داد.


«محمدحسن حسین بیگی» با اعلام این خبرگفت: برای آزادی این زندانیان در مجموع حدود ۲۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از محل منابع مالی ستاد دیه استان وکشور و کمکهای خیرین پرداخت شده است.
وی درادامه افزود : مبلغ کل بدهی ۱۲۵ نفر از این مددجویان که شامل جرایم غیر عمدی دیه، مهریه ، نفقه و بدهی مالی غیر کلاهبرداری بوده است ۱۵۰ میلیارد ریال بوده که از این مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال معادل ۶۷ درصد کل مبلغ گذشت شکات بوده است ضمن اینکه تعداد ۷۵ نفر از این مددجویان نیز با مراجعه حضوری خیرین نیک اندیش استان و پرداخت مستقیم ۶ میلیارد ریال بدهی آنها از زندانهای استان آزاد شده اند که جمع کل تعداد آزادی زندانیان جرایم غیر عمد استان در ۵ ماهه ابتدای سال جاری در مجموع به ۲۰۰ نفر رسیده است .
به گفته حسین بیگی در سال جاری میزان تعهدات نقدی خیرین استان در جشنهای گلریزان مبلغ ۲۳ میلیارد ریال بوده که تاکنون از نظر میزان واریزی ۹۵ درصد تعهدات نقدی و چک محقق و به حساب ستاد دیه واریزگردیده است .
حسین بیگی در ادامه افزود : پرونده تعداد ۷۳ زندانی جرایم غیر عمد دیگر نیز در دست پیگیری بوده و با نهایی شدن پرونده و آزادی این افراد تا پایان شهریور ماه تعداد آزادی زندانیان جرایم غیر عمد استان مرکزی در ۶ ماهه سال جاری برابر با کل آزادی سال گذشته خواهد شد .
مدیر نمایندگی ستاد رسیدگی به امور دیه وکمک به زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد استان مرکزی همچنین با اعلام تعداد آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در ۶ ماهه اول سال ۹۶ گفت : در ۶ ماهه اول سال گذشته تعداد ۱۸۴ نفر از زندانهای استان آزاد شده اند و با توجه به پیش بینی آزادی ۲۷۰ نفر در ۶ ماهه ابتدای سال جاری این رقم ۴۷ درصد رشد را نشان میدهد .
به گفته مدیر نمایندگی ستاد رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند جرایم غیر عمد استان مرکزی از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳ جلسه هیئت اجرایی جهت بررسی پرونده زندانیان واجد شرایط به ریاست رئیس کل دادگستری استان تشکیل و ۳۰ مورد نیز مراجعه حضور به زندانها جهت تشکیل پرونده و پیگیری مشکلات زندانیان جرایم غیر عمد استان انجام شده است .
وی در پایان ضمن اعلام این خبر که در حال حاضر تعداد ۲۱۹ نفر از محکومین جرایم غیر عمد محکومیتهای تصادف و دیه ، مهریه و نفقه، بدهی مالی غیر کلاهبرداری و… در زندانهای استان منتظر کمکهای خیرین هستند ، از مردم خیر و نوعدوست استان مرکزی خواست به منظور آزاد سازی زندانیان این افراد کمکهای نقدی خود را به شماره حساب ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ به شماره کارت ۸۲۰۷- ۹۹۸۵-۹۹۱۸- ۶۰۳۷ نزد بانک ملی ایران و شماره حساب ۶۰۲۰۰۶ نزد بانک کشاورزی واریز نمایند.